Rolety

Rolety mají příjemný vzhled a jejich ovládání je jednoduché se snadným chodem. Podle požadovaného komfortu ovládání se můžete rozhodnout pro lehké mechanické ovládání pomocí kliky nebo elektrické ovládání pomocí vypínače se servomotorem.
Plochu rolety tvoří spojované lamely v bílé, šedé nebo béžové barvě – z komorového plastu nebo hliníkových profilů s pěnovým vnitřkem.
 
Nadokenní plastová roleta
Představuje nejjednodušší a velmi pohodlný systém zabudování – montuje se současně s oknem. Vodící lišty a schránka jsou vyrobeny z plastu. Lamely jsou plastové nebo hliníkové. Používá se hlavně při výměně starých oken – z vnitřní strany je schránka viditelná a z venkovní stránky je možné schránku částečně překrýt venkovní omítkou.
 
Předokenní roleta
Předokenní roleta je méně používaná. Může se namontovat i po osazení okna. Roletová schránka je viditelná zvenku. Vodící lišty, schránka a lamely rolety jsou hliníkové.
 
Předokenní zaomítací roleta
Předokenní zaomítací roleta je nejčastěji používaná. Roleta se zabuduje před okno a tímto nedojde ke vzniku tepelných mostů a po provedení omítky není schránka viditelná ani z venkovní nebo vnitřní strany. Při použití této rolety se musí překlad nad oknem vyrobit s odstupem z venkovní strany.